Slovan prehrával už 0:3, na ľade rivala však predviedol obrat

Brant Harris pred brankárom Andrejom Košarišťanom.
Brant Harris pred brankárom Andrejom Košarišťanom. (Autor: TASR)
TASR|26. sep 2021 o 18:47 (aktualizované 26. sep 2021 o 21:40)

Z prvého víťazstva sa tešia Nové Zámky.

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 2. kole Tipos extraligy na ľade HC Košice 6:3. V stretnutí predviedli dokonalý obrat, keď v 16. minúte prehrávali 0:3, no šiestimi gólmi otočili skóre vo svoj prospech.

Slovanisti majú po dvoch kolách plný počet šiestich bodov, Košičania sú po dvoch prehrách bez bodu. Zaujímavosťou je, že za hostí sa v zápase presadilo šesť rôznych strelcov, vrátane Fína Joonu Jääskeläinena.

Slovanu pomohla aj zmena brankára. Po treťom inkasovanom góle sa postavil do bránky mladý gólman Samuel Hlavaj a zneškodnil všetky strely súpera.

Prvé víťazstvo v tejto sezóne dosiahli Nové Zámky, ktoré na domácom ľade zdolali Liptovský Mikuláš po vyrovnanom priebehu 3:1. Hrdinom duelu bol americký krídelník Austin Farley, ktorý strelil hetrik.

Šláger kola sa odohral v Poprade, kde vicemajster hostil Banskú Bystricu. Domáci prehrali 2:4, a tak stratil prvé body v sezóne. Hosťom vyšiel najmä úsek v druhej tretine, keď v priebehu 68 sekúnd skórovali Jendroľ a Mistele.

V nedeľu sa nedarilo ani majstrovskému Zvolenu, ktorý pod Pustým hradom podľahol Nitre 1:4. Peter Zuzin síce gólom nadviazal na hetrik proti Spišskej Novej Vsi, ale jeho presný zásah už len zmiernil prehru Zvolena.

V súboji Dukiel triumfoval domáci Trenčín nad Michalovcami 4:1. Duel mal špeciálnu príchuť pre domáceho útočníka Samuela Honzeka, ktorý v 24. minúte otvoril skóre, keď tečoval Crinonovu strelu za Kaarlehtov chrbát.

Len šestnásťročný mladík nastúpil v prvom útoku domácich a zaznamenal premiérové góly v najvyššej súťaži.

Tipos extraliga - 2. kolo:

Košice - Slovan Bratislava 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)

Góly: 4. McPherson, 10. Tansey (Chovan, Pereskokov), 16. Klhůfek (Lapšanský, Belluš) - 18. Jääskeläinen (Yogan, Rapuzzi), 28. Matoušek (Golian, Kytnár), 30. Valach (Maier, Rapuzzi), 33. MacKenzie (Kytnár), 35. Harris (Takáč, Valach), 60. Takáč (Kytnár, Valach).

Rozhodovali: T. Orolin, Žák - Durmis, Jurčiak, vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1.

Košice: Košarišťan (35. Riečický) - Tansey, Saucerman, Romančík, Cibák, Novota, Deyl, Jacko - McPherson, Slovák, Bartánus - Jokeľ, Chovan, Pereskokov - Belluš, Klhůfek, Lapšanský - Frič, Havrila, Milý

Slovan: Gudlevskis (16. Hlavaj) - MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Štajnoch - Gašpar, Harris, Takáč - Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan - Zigo, Preisinger, Matoušek - Ožvald, Kytnár, J. Sukeľ

Hlasy po zápase:

Kalle Kaskinen, tréner Košíc: "Vedeli sme o sile Slovana, ktorého hráčov sme chceli držať čo najďalej od našej bránky. V prvej tretine sa nám to darilo, ale potom sme inkasovali góly po prehraných buly a dorážkach.

Je to aj moja chyba, mal som byť na hráčov tvrdší. Sezóna bude ešte dlhá, čaká nás dlhý maratón zápasov. Musíme sa zlepšovať a poučiť sa aj z dnešného zápasu, v ktorom sme prehrali napriek sľubnému náskoku."

Róbert Döme, tréner Slovana: "Počas celého zápasu sme hrali pekný a moderný hokej, na ktorý sa dalo pozerať. Diváci si prišli na svoje, aj keď košickí asi neboli nadšení. Od druhej tretiny sme v zápase dominovali."

Nové Zámky - Liptovský Mikuláš 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 21. Farley (Mišiak, Jackson), 54. Farley (Holenda), 60. Farley (Hatala, Jacckson) – 48. Haluška (Petráš, Kalousek).

Rozhodovali: Šefčík, Fridrich – Orolin, Crman, vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Nové Zámky: Engstrand – Hatala, Holenda, Ligas, Bull, Knižka, Reini, Hrabčák, Šeliga – Mišiak, Jackson, Farley – Števuliak, Šiška, Klempa – Varga, Barto, Kurbatov – Tóth, Ferenyi, Ondrušek

Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Varttinen, Kurali, Salija, Ilenčík, Mezovský, Krempaský – Matúš Paločko, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, J. Jurík – Kriška, Urban, Uhrík – Haluška, Petráš, Kalousek

Poprad - Banská Bystrica 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 19. Bjalončík (Livingston), 40. Basaraba (Svitana, Drgoň) – 14. Fossier (Berger, Ďatelinka), 34. Jendroľ, 35. Mistele (Bubela), 55. Berger (Fossier, Šoltés).

Rozhodovali: Smrek, Štefik – Knižka, Beniač, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1000 divákov.

Poprad: Čiliak – Drgoň, D. Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Mešár, Handlovský – Basaraba, Bortňák, Matej Paločko – Valigura, Bjalončík, Jevoš – Šotek

Banská Bystrica: Belányi – J. Brejčák, Breton, Ďatelinka, Boldižár, Bdžoch, Crevier, Žiak – Mistele, Ihnačák, Bubela – Šoltés, Berger, Fossier – Jendroľ, Gabor, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Vyhonský

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Dnes sme absolútne nezopakovali výkon z Liptovského Mikuláša. V prvej tretine sme tam ešte mali nejaké príležitosti, ale od druhej tretiny nám odišiel pohyb, návrat do brániaceho útvaru bol pomalý a nemalo to šťavu. Chceli sme sa v poslednom dejstve nadýchnuť a niečo spraviť s výsledkom, ale Banská Bystrica nás držala na dištanc. Mali sme iba jednu vyloženú šancu v závere, máme na čom pracovať."

Jozef Budaj, asistent trénera Banskej Bystrice: "My sme veľmi radi, že sme získali tri body. Poprad je veľmi dobré mužstvo. Prvých 20 minút to nebolo z našej strany ideálne, ale ustáli sme to. V druhej tretine sme šli do vedenia a v tretej sme kontrolovali hru a umnou defenzívou sme držali Poprad na dištanc. Náskok sme ešte päť minút pred koncom poistili. Chlapcom patrí veľká vďaka za disciplínu."

Zvolen – Nitra 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 50. Zuzin (J. Mikúš, Viedenský) – 9. Holešinský (Rockwood, Krivošík), 28. J. Baláž (R. Varga, Múčka), 39. Rocwood (Krivošík, Vitaloš), 41. Buček.

Rozhodovali: Výleta, M. Korba – Synek, D. Konc ml. vylúčení na 2 min: 2:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 935 divákov.

Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Hraško, Roy, S. Barcík, Kubka, Meliško – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Saracino, Puliš, Ully – Török, J. Mikúš, Marcinek – Chlepčok, Gubančok, Csányi

Nitra: Honzík (56. - 58. O´Connor) – Raskob, Mezei, Š. Nemec, Pupák, Bodák, Vitáloš, J. Štefanka, Socha – Buček, Hrnka, Tvrdoň – Krivošík, Rockwood, Holešinský – R. Varga, Baláž, Bajtek – Múčka, A. Sýkora, Drábek

Dušan Milo, tréner Nitry: "Sme spokojní s výkonom i s výsledkom tohto zápasu vo Zvolene. Hlavne sme radi, že sme si udržali dobrý pohyb a chuť do hry z prvého zápasu doma s Košicami. Náš výkon podporil najmä dobrý brankár Honzík. To bol základ. Chalani sa k nemu pridali. Dôležité bolo, že sme ustáli i početné oslabenia. Domáci mali nepríjemné presilovky. Zvládli sme ich a to bol tiež hlavný kameň nášho úspechu."

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Jeden strelený gól na to, aby sme boli úspešní, je málo. Vytvorili sme si dostatok šancí, no Nitra bola efektívnejšia. Zaslúžene tak zvíťazila. Mali sme v tomto zápase dobré momenty, no aj také, ktoré sa nám nemôžu stávať. Iba tvrdou prácou sa dopracujeme k tomu, aby sme boli úspešní. Žiaľ, efektivita dnes nebola poľa našich predstáv, najmä v hre piatich proti piatim."

Adrián Holešinský, útočník Nitry: "Bol to veľmi ťažký zápas. Začali sme s tým, že chceme dlho držať nerozhodný stav a snažiť sa nejaký gól dať. Určite sme nečakali, že po dvoch tretinách budeme vyhrávať 3:0. V tretej tretine sme nechceli hlavne inkasovať hlúpy gól. Cieľ bol dotiahnuť duel do víťazného konca, čo sa nám podarilo. Verím, že v takýchto výkonoch budeme pokračovať."

Spišská Nová Ves - Prešov 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Góly: 26. Petgrave (Tomala, Ouellet-Beaudry), 29. Petgrave (Kuru, Vrábeľ), 36. Černý (Štrauch, Ordzovenský), 37. Vartovník (Tomala), 57. Ščurko (Tyczynski).

Rozhodovali: Novák, Kalina - Bogdaň, Valo, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Česánek 5+DKZ za vrazenie na mantinel - Bača 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Česánek, Petgrave, Ouellet-Beaudry, Malina, Ordzovenský, Romaňák, Petrek, Hamráček – Vrábeľ, Kuru, Štrauch - Ščurko, Tyczynski, Olejník - Giľak, Černý, Džugan - Tomala, Halama, Vartovník

Prešov: Bespalov (41. Petrík) – Rais, Bakala, F. Fekiač, Lalík, Bača, Ružička, Turan, Jendroľ - Charbonneau, Čacho, Welychka - Sýkora, Zagrapan, Jokinen - Šimun, V. Fekiač, Klíma - Magdolen, Miškuf, Halama

Dukla Trenčín - Michalovce 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 24. Honzek (Crinon, Mikyska), 33. Tybor (Mikyska), 47. Honzek (Minárik, Mikyska), 49. Kudla (Crinon, Paukovček) - 30. Erkinjuntti (Cameranesi, Pavlin).

Rozhodovali: Moller, Stano - Kacej, Ševčík, vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Valach 5+DKZ za hrubosť - Ťavoda 5+DKZ za faul kolenom, Mudrák 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1400 divákov.

Trenčín: Valent – Crinon, Kudla, Nátny, Starosta, Lemcke, Nemčík, Martiška – Tybor, Mikyska, Honzek – Valach, Rehuš, Krajč - Beták, J. Švec, Minárik – Krajčovič, Paukovček, Stránsky

Michalovce: Kaarlehto – Bokroš, Macejko, Pavlin, Valtola, Mudrák, Ťavoda, Stripai – Keränen, Cameranesi, Erkinjuntti – Žitný, Suja, Mráz – Regenda, Tibenský, Kukuča – Fournier, Galamboš, Chalupa

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan prehrával už 0:3, na ľade rivala však predviedol obrat